Фотоспалах Yongnou YN-468 II – огляд після тривалої практики

Що таке  взагалі фотоспалахи Yongnou написано достатньо багато, тож у цій публікації хочу поділитися своїми враженнями після трьох річної експлуатації даного девайса. В якому стані мій спалах можна подивитися на світлині нижча. Така його доля китайського «дива». Та все ж він свою роботу виконував і виконує ще й до сьогодні незважаючи на «перев’язки» та «гіпс».

Фотоспалах Yongnou YN-468 II – спогади про перші враження

Пригадую на час купівлі фотоспалах бюджет не давав можливість придбати щось фірмове, отож кинув оком на китайські аналоги. І о диво, там були по тех характеристиках цілком пристойний апарати. Модель 468ІІ, одразу впала до ока. Звісно на ведуче число 33 ніякої уваги не звертав, оскільки воно мені абсолютно в той момент ролі не грало. А підкупило саме наявність lcd-дисплея, поворотна голова, звісно підтримка TTL для Canon. Згодом  коли уже її придбав оцінив світлодіодну підсвітку автофокуса, а також наявність візитки та розширювального фільтра над дифузором спалаху. Досить пристойний апарат.

Фотоспалах через 3 роки

Фотоспалах Yongnou YN-468 II – враження в процесі експлуатації

Одразу даний фотоспалах у мене пішов у роботу. Він не злежувався довго без діла. В основному використовувався під час зйомки у приміщеннях і одразу заставив себе полюбити через якість картинок, які отримував на виході. Щоб заспокоїти свою совість що не придбав фірму (а мені пропонували спалах Metz за врази вищу вартість) я запрошую у перші дні знайомого фотографа Олега Ворока для тестування даного китайського девайса.  Щодо Олега у наступних публікаціях очікуйте інтерв’ю з ним, яке має бути однозначно цікавим, адже в Олега не один десяток фотографічної творчості.

Та повертаємось до тестування. Звісно у порівнянні з фірмовим спалахом від Canon, Yongnou суттєво програвав навіть у екстер’єрі. Тримаючи Canon, в руках відчувалася уся фірмова важкість приладу. Врешті конструкція кріплення на «гарячий башмак» розставила усі крапки над і щодо екстер’єру. Yongnou зі своєю різьбовою пластиковою закруткою виглядав бюджетно. Хоча факт металевого гарячого башмака якось усе таки облагороджував цей фотоспалах. При тестуванні в процесі фотографування звісно Yongnou YN-468 II допускав дещо більше помилок, але це було не критично і загалом відпрацьовував у 80% по налаштуваннях правильно. Також велике значення ми приділили спектру світла. Після багатьох легенд про китайські спалахи ми мали упередження щодо точності світла. Та були приємно вражені Yongnou YN-468 II не «жовтив», не «зеленив» картинку, так що після роботи з ним не доводилося бавитися з корекцією кольорів. Отож перші враження за витрачений бюджет були цілком адекватні.

Фотоспалах Yongnou YN-468 II – через три роки експлуатації

Сьогодні мій фотоспалах нагадує учасника бойових дій: перемотаний ізолентою, з непрацюючими функціями. Проте він і досі працює і основне завдання своє виконує вправно. А хронологія змін наступна.

Перший рік Yongnou YN-468 II відпрацював без зауважень щодо роботи. Минуло ще 4 місяці і в один прекрасний день кришка, яка закриває батарейний відсік залишилася у мене в руках: відламався маленький штирок, який з одного боку притримує кришку в корпусі. Тоді і випала нагода переглянути конструкцію кріплення, і одразу виникло запитання: як він в мене так довго протримався цілим. Неякісний пластик, видно економія і непродуманість завідома зробили цей елемент фотоспалаху слабким місцем. При постійному вийманні і вставлянні акумуляторів він мав би зламатися десь через місяць. Не пізніше. Та все ж у моєму випадку витримав майже півроку. До речі з того моменту він набув образу одноокого пірата з перемотаним ізолентою корпусом. На справді це механізм для закривання батарейного блоку.

Через два роки з тієї ж причини в руках залишається фільтр, що розширює кут фотоспалаху. Те ж хлипке кріплення, яке якимось чином витримало два роки. Мабуть річ у тім що рідко його використовував за призначенням. Не минуло ще 5 місяців і з ладу виходить підсвітка автофокусу: просто перестала вмикатися. О це був найприкріший момент, оскільки в темних приміщеннях автомат просто відмовлявся фокусуватися. Що ми тільки не вигадували: ліхтариком світили, смартфонами підсвічували, але це стало останньою краплею, яка спричинила пошуки замінника. Звісно він і сьогодні добре працює у напівтемних приміщеннях, та все ж у повному циклі його використовувати уже не можна.

Фотоспалах Yongnou YN-468 II – висновки

Якщо ділитися враженнями про дану модель у світлі років використання, можу сказати що це уже дещо якісніший Китай, проте ще з хронічними болячками непродуманості, які доведеться долати і долати. Справді дана модель має багато позитивних моментів: вартість, якість лампи, відносно невелика помилковість, універсальність (усі аксесуари в одній моделі), сумісність з існуючими брендами. Ці переваги дають змогу таки «попрацювати», а не експериментувати. Та все ж поряд є й негативи: бюджетний матеріал корпусу і непродуманість кріплень, незручний дисплей, відсутність зрозумілої інструкції. Усі ці недоліки з часом частково нівелюють переваги Yongnou YN-468 II. Отож якщо повертатися до тестування яке ми проводили на початках з порівнянням з фірмовим Canon. Опонент і сьогодні себе добре почуває та справно працює на 100%. Можливо десь з’явилися невеликі сліди косметичного зносу, проте вони не помітні на око. І варто зазначити, що опонент старший від Yongnou YN-468 II на декілька років.

Та все ж хотілося б завершити на якійсь оптимістичній ноті, бо як не як Yongnou YN-468 II подарував багато приємних моментів у роботі. Так от його косметичний стан через три роки достатньо добрий. Незважаючи на бюджетність пластику постійне зберігання у чохлі, який йде у комплекті з фотоспалахом, корпус і сьогодні без подряпин, сколів та затертостей. Тож все таки є якась тенденція до прогресу.

Ну і напутнє слово, яке вже стало традицією у моїх публікаціях. Недостатньо коштів, проте є бажання попрацювати з професійною технікою? Yongnou YN-468 II – принаймні на декілька років таку можливість вам дасть. Якщо будете його кохати та леліяти, можливо термін буде і більшим. Та все ж це є фотоспалах середньої потужності, який при інтенсивному використанні має бути прохідним у вашому наборі фото інструментів. І на це варто розраховувати приймаючи рішення щодо купівлі.

4 коментарі

  1. fotox 03.12.2017 Reply
    • Yaroslav BaranAuthor 03.12.2017 Reply
  2. Artem 04.12.2017 Reply

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *