Практикуємо осінній портрет

Нарешті чергова публікація про фото творчість. На вулиці жовтень і сам час по вправлятися у осінній фотозйомці. Тим паче що виявляється і погода тут не завада. Чим добра осінь для фотографування? Насамперед чудовими кольорами, які забезпечать відмінний фон, деталі і різноманіття вибору антуражу. Та цього разу у нас завдання дещо конкретизованіше. А саме: нам необхідно зробити осінній портрет, тож вирушаємо на осінню портретну фотосесію.

Осінній портрет – про модель та умови

Знайомтеся: сьогодні в ролі моделі у нас журналістка з Івано-Франківська – Катерина. Вона не професійна модель і є типовим представником творчої інтелігенції. Проте як кожна дівчина мріє про гарну фотосесію на природі. Тож ми вирішили по експериментувати. Отож нам випадає нагода попрактикуватися у портретній фотозйомці. Звісно фон у нас має бути осіннім, але не привертати на себе увагу, оскільки в кадрі має бути головною Катя. Тож і техніку підбираємо виключно портретну.

Autumn portrait 9 by Yaroslav Baran on 500px.com

 


Насправді я собі і так ускладнив непросту ситуацію. Для фотографування я обрав об’єктив портретник Helios 44М. Нагадаю даний гаджет є повністю мануальним отож про такі речі як автофокус навіть не варто мріяти. Та все ж фотосесія у нас не репортажна а постановочна, тому можна буде проекспериментувати з налаштуваннями. Достоїнством цього об’єктиву є хороше художнє боке, добра світлосила з апертурою (діафрагмою) F\2.0. Ну а фокусна відстань у нас фіксована в 58 мм, яка у мене на кропі буде відповідати 92 мм. Образно кажучи не дуже зручна з одного боку відстань, проте будемо працювати на природі так що ноги допоможуть. Ось таким чином зібралися робити осінній портрет.

Осінній портрет – локація

Для осіннього портрета нам необхідний фрагмент природи, щоб мати максимальну концентрацію кольорів осені в кадрі. Для таких речей добре підійде ліс, або парк. Насправді віднайти фрагмент осені можна і на алеях чи лісосмугах. Головне щоб добре обрати композицію і ракурс і усе має в кадрі заграти. Для нашої реальної фотосесії вирішили обрати Курортний парк міста Трускавця. Він великий. У ньому багато найрізноманітніших дерев та кущів, тож палітра кольорів буде надзвичайно широкою.

Після того як визначилися з локацією і технікою вирушаємо на зйомки.

Autumn portrait 10 by Yaroslav Baran on 500px.com

 

Осінній портрет – перші перепони

Усе б було добре, та природа підкачала. Курортний парк зустрів нас похмурною погодою. Та це тільки на перший погляд здається перепоною. Насправді усе залежить як і з якої точки зору дивитися на дану проблему. Ми ж вирішили для себе від фотосесії не відмовлятися, оскільки маючи в рукаві декілька технічних козирів ми готові були іти у бій.

І так першою перевагою таких обставин є можливість працювати з м’яким освітленням. Сама природа подарувала нам софтбокс. Окрім цього і так наша сесія передбачає постобробку тому певні недоліки можна буде усунути на цьому етапі. Відтак осінь незважаючи на погоду є універсальною порою для фотографування.

Осінній портрет – фотосесія

Нарешті розчохлили техніку і розпочинається найулюбленіший етап роботи.  І тут варто згадати трохи теорії про боке, щоб вірно налаштувати нашу техніку. Отож на нашому об’єктиві відкриваємо діафрагму до максимально можливої позначки у 2.0. Тепер можемо сподіватися на хороше розмиття заднього фону.

В процесі зйомки починаєш звертати увагу на певні моменти, які на майбутнє необхідно враховувати при підготовці до сесії. Для прикладу варто рекомендувати моделі уникати зелених та жовтих кольорів у одязі, оскільки ті будуть негативно впливати на привернення уваги. У нашому випадку ми також цей момент промахали, тож жовто-салатова куртка Катерини не завжди мала б добре виокремлювати модель на осінньому фоні. Та все ж осінь – універсальна пора, тому віднайти більш контрастніший фон можна легко і без проблем. У нашому випадку це червона лавка і кущ з червоним листям.

Autumn portrait 6 by Yaroslav Baran on 500px.com

 

Обираючи місце для зйомки звертаємо увагу на деталі фону. Ну як ми уже згадували він мав би передавати кольорову гаму осені, але також цілком варто допускати елементи, які підкреслюють приналежність до локації і притому не перетягують на себе увагу. Це може бути фрагмент лавки або декоративного ліхтаря. В деяких випадках можна вдатися до художніх прийомів боке. Хоча у Helios 44М саме боке уже є художнім, проте невеликий баг показав ще один цікавий ефект. На початку сесії був скрутив експозицію на декілька стопів, відтак боке обросло специфічним зерном. Та коли на комп’ютері переглянув світлину був приємно вражений що у поєднанні з художнім боке вийшов цікавий ефект.

Загалом наша сесія тривала декілька годин. Ми шукали цікаві локації, фотографували, спілкувалися про осінь, творчість і т.д. Одним словом час минув на одному подиху. Що ще цікавого вдалося почерпнути від цієї сесії? Насамперед це поведінка світла. Незважаючи на те що у нас м’яке освітлення, усе таки варто звертати увагу на поведінку і напрямок небесного світила. Хибною є думка про безтіньовість м’якого освітлення на вулиці. Звісно тіні менше впливають на промальовування картинки, та все ж вони є, і навіть в деяких моментах довелося вмикати фотоспалах для підсвічування моделі, оскільки навіть м’які тіні нічого доброго не намалюють на моделі. Отож попрощавшись з Катериною поспішаю до компа переглянути що там у нас вийшло.

Autumn portrait 8 by Yaroslav Baran on 500px.com

 

Осінній портрет – постобробка

Звісно без попереднього налаштування камери у нас світлини вийшли дещо темними і неконтрастними. Навіть незважаючи на світлосильний об’єктив. Проте це усе легко поправляється на етапі постобробки. Також мені довелося на деяких кадрах як не дивно по прибирати жовтий канал, оскільки курточка моделі  аж занадто конфліктувала з осінніми кольорами. Окрім цього вихідні кадри перебували в достатньо холодному спектрі балансу білого, тому додавання теплоти тут буде не зайвим, що до дасть світлині трохи сонячності і підкреслить палітру осінніх кольорів.

Та знову ж пост обробка це не тільки виправлення, це також художні пошуки. Тут рецептів може бути багато. Ось один із них: попробуйте трішки підточувати тіні у червоному або оранжевому діапазоні. Ваша осінь в кадрі отримає друге дихання. Проте даний рецепт не спрацює на світлинах де у кадрі є люди. Чому? Оранжевий спектр негативно вплине на колір обличчя. І таких рецептів є безліч, просто тне боїмося шукати та експериментувати.

Autumn portrait 11 by Yaroslav Baran on 500px.com

 

Осінній портрет – результат

Загалом результатом задоволений, оскільки обрана техніка, прийоми зйомок та постобробка себе оправдали. На виході отримали цікаву картинку. Окрім цього кожна сесія це новий досвід і нові відкриття. З даної сесії для себе зрозумів, що варто уважніше ставитися до світла (навіть якщо воно м’яке), а також зрозумів що осіння погода не є перепоною для фотографування а просто вимагає для кожного виду погоди підбирати свій індивідуальний набір інструментарію та прийомів. Загалом осінь триває, тому хапаємо в руки фотоапарат і гайда творити, адже період жовтолистої осені – справа швидкоплинна. А далі зима, проте це вже інша фотосесія.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *