Мануальна оптика – що необхідно знати перед придбанням

Продовжую серію публікацій про мануальну оптику і сьогодні говоримо про більш практичні речі а саме що необхідно знати перед тим як мануальна оптика з’явиться у вашому арсеналі.

  1. Чи потрібна вам мануальна оптика

Про це ми уже розповідали у вступній публікації. Тому перед тим як придбати той чи інший об’єктив чітко маємо зрозуміти для яких завдань вона потрібна. Знову ж це залежить з особливостей і характеристик оптики.

  1. Особливості мануальної оптики

Мануальна оптика на те й «мануальна» що розрахована на ручне управління. Тобто такі речі як діафрагма і наведення на фокус вам доведеться робити руками. З витримкою і чутливістю справи є дещо кращі. Тут вам може допомогти сам фотоапарат. Проте у більшості випадків варто все таки розраховувати на своє бачення і руки.

  1. Як приєднати мануальну оптику до фотоапарата

Надзвичайно важливий технічний момент. У нас в руках сучасний цифровий дзеркальний або без дзеркальний фотоапарат. І ось ми будемо намагатися якось подружити його з мануальним об’єктивом скажімо виготовленим у 80-х роках минулого сторіччя в СРСР. Це чисто гіпотетичне припущення і на місці цього об’єктива може бути японський, німецький об’єктиви випущені 10, 20, 30, 40 років тому. У даному випадку ви маєте дізнатися:

а) на який баянет чи різьбу він розрахований,

б) чи існують в природі перехідники з цього типу баянета на ваш фотоапарат

У гіпотетичній історії, яку ми навели вище усе достатньо просто. Більшість радянської оптики виготовлялися під так звані баянети М42 і менш популярний М39. А чесно скажу ситуація взагалі-то не гіпотетична. Нещодавно став власником об’єктива Геліос 44м, який сьогодні використовую на фотоапараті Canon. Так от для приєднання мануальної оптики довелося докупити перехідник М42 на баянет EF. Благо такий перехідник коштує невеликі гроші. Станом на 2017 рік його вартість коливалася від 60 до 250 грн в залежності від комплектації (матеріал виготовлення, чи є наявний чіп).

  1. Мануальна оптика підходить не до усіх систем

Точніше у деяких системах існують свої особливості щодо приєднання мануальних об’єктивів. Скажімо якщо ви володар системи Nikon – розраховуйте на певні труднощі. Там для приєднання мануальної оптики простим перехідником не обійдеться. Для цього необхідно придбати спеціальну перехідну лінзу. Наскільки читав на форумах і це до кінця не вирішить ситуацію. Деякі об’єктиви запрацюють, а деякі ні.

  1. Мануальна оптика відносно повільна

А це і не дивно, оскільки перед тим як зробити кадр, вам доведеться руками покрутити декілька кілець, щоб впевнитися у доброму фокусі і потрібній діафрагмі. Тому це ще один аргумент на який варто зважати перед прийняттям рішення чи придбати мануальну оптику чи ні.

 

Враховуючи вищевикладені дані сподіваюся, що у вашому арсеналі все таки заведеться мануальний об’єктив, тому у наступній публікації поговоримо про позитиви і негативи мануальної оптики.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *